Když zahřeje nejen jídlo

Blog

 // 

Café AdAstra Praha (zdroj FB)

Je to už nějaký čas od poslední návštěvy restaurace, o nichž tady také občas píšu. Dnes to napravím, byť nepůjde o restauraci v pravém slova smyslu. Za aspoň kratší glosu ale tento podnik určitě stojí.

Café AdAstra, zaměstnávající osoby s mentálním handicapem. Tohle originální místo najdete kousek od pražské Výtoně, v Podskalské ulici. První hosty tu obsloužili už v září 2015.

Café AdAstra Praha

Po svojí návštěvě to mohu potvrdit i já. Café AdAstra je skutečně tím, čím si vytklo být: originálním a příjemným místem, inspirovaným charismatickým prostředím francouzských kaváren. Žádný okázalý luxus však rozhodně nečekejte, tím spíš se tady ale okamžitě cítíte svobodně, uvolněně, prostě v příjemném rozpoložení. V dobrém slova smyslu všední, neokázalý interiér s obyčejnými stolky a židlemi pro sedm desítek hostů doplňuje klavír, u kterého může každý návštěvník osobitou atmosféru dotvořit. Pokud jste sami a máte víc času, sáhnout můžete do poměrně velké knihovny. A je tady i malý dětský koutek a nechybí ani bezplatné Wifi.

Café AdAstra Praha

Zaměstnanci s handicapem pracují v kuchyni, za barem a samozřejmě i obsluhují. Jsou mezi nimi klienty organizace, poskytující pomoc znevýhodněným skupinám, ale i žáci spolupracujících speciálních škol. Jde většinou o těžce zdravotně, tělesně či duševně postižené, pro které je bytí s lidmi a komunikace velice důležitá.

Café AdAstra Praha

Kavárna AdAstra avizuje, že nevyužívá žádných grantů, a to prý proto, aby ve výběru personálu nebyla omezena a aby tam mohl pracovat skutečně každý, jakkoli handicapovaný člověk. Návštěvou kavárny tak potěšíte nejen své chuťové buňky, ale podpoříte i dobrou věc.

Café AdAstra Praha (zdroj FB)

Ceny jsou tu přitom až nevšedně vstřícné. Při naší návštěvě jsme si z třípoložkového poledního menu dali skutečně moc dobrou, chuťově velmi výraznou čočkovou polévku s červeným curry za 35 Kč (v nabídce byl ještě salát prosciutto s cukrovým melounem a rukolou za 139 Kč a moravský vrabec za 129 Kč). Espresso i horká čokoláda se šlehačkou (45 a 65 Kč) neměly chybu. A obsluha byla i přes jedno drobnější zaváhání pohotová a velmi milá. 🙂

Café AdAstra Praha (zdroj FB)

Odpolední a večerní nabídka je pak širší a zahrnuje jak polévky a menší studené chuťovky, tak i tři velká teplá jídla. Otevřeno je tu ve všední dny od jedenácti do třiadvaceti, v sobotu už od deseti, v neděli pak zavřeno.

Shrnuto a podtrženo: Pražské Café AdAstra je velmi příjemné a láskou k bližnímu prodchnuté místo, mezi ostatními kavárnami a bistry zcela výjimečné. Kromě dobrého pití a jídla vás zcela jistě zahřeje i vědomí, že jste pomohli potřebným. 🙂

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *