Sladké i kyselé (13)

Blog

 // 

sladke_i_kysele

Jsem foodie a všechno kolem jídla mě tuze zajímá. Všechno, zdaleka nejen to, co mám v žaludku. Příběh a kvalita surovin, jejich cesta na talíř, kuchyňské technologie a trendy, restaurace a jejich know-how, stravovací zvyky v místě a čase, vše, kde se píše a mluví o gastru, cesty za jídlem. Svou vášeň k tomu všemu ale také moc rád sdílím. A proto jsou tu i moje občasné glosy.

Co že mě tedy poslední dobou zaujalo? Ať už v dobrém nebo v tom horším?

To sladké

Velký obdiv cítím k majitelům vyhlášené Angusfarm Soběsuky. Požárem na konci března úplně zničenou restauraci se jim za pouhý čtvrt rok podařilo vzkřísit, a tak už tento měsíc ji budou otevírat. Držím palce!

Gastru se sice podle nejnovějších čísel prý pořád ještě nedaří tak, jako před covidem. Radost ale mám z toho, že z loňského, za posledních 30 let rekordního nárůstu nových podnikatelů jich nejvíc je právě v gastru.

Už dlouho vzhlížím k jednomu z propagátorů kvašení u nás, Vláďovi Sojkovi z webu Fermentárum.cz. Naposledy mě úplně dostal svojí bezkonkurenční miso pastou z rýže a cizrny. Teď se nemohu dočkat nové kuchařky Zkvašeno, kterou napsal se svojí kolegyní Zuzkou Ouhrabkovou.

To kyselé

Rozum zůstává stát nad rozhodnutím vlády zvýšit daň u piva na dvojnásobek, zatímco u nešumivých vín by daň měla i nadále být nulová. Nehledě na další daňové „perly“ z „ozdravného balíčku“ ztrácí současná vláda zbytky mojí důvěry.

Hodně trpkou příchuť mají zprávy o konci vyhlášeného brněnského bistra s pekárnou Gattamelata. Majitelé, kterým magistrát prý hází klacky pod nohy, mluví o zastrašování a teroru, a proto spravedlnost hledají u soudu.

Tuctová, pouhých 10 let stará, brožovaná kuchařka z druhé ruky za trojnásobek původní ceny, prý proto, že jde o velmi žádaný titul. Opak je pravdou, na kupce knížka marně čeká už dva měsíce, i přesto, že ji už několikrát o pár korun zlevnili. Antikvariát Knihobot jsem přestal považovat za férového obchodníka.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *